Порушення функцій черепних нервів
   (слухові, вестибулярні, нюхові)
   при черепно-мозковій травмі


Вестибулярні, слухові, смакові і нюхові порушення дуже часто відзначаються при черепно-мозковій травмі різного ступеню тяжкості.

Так, наприклад, при легкій черепно-мозковій травмі визначаються симптоми подразнення вестибулярного аналізатора, при тональній аудіометрії виявляється в 25% випадків незначне зниження слуху за нейросенсорним типом, нейрогенного зниження нюху не виявлено. При травмі середнього ступеню тяжкості мають місце не тільки симптоми подразнення вестибулярного аналізатора, але й випадіння функцій його та інших аналізаторів, при тональній аудіометрії виявляється зниження слуху в 78% випадків за нейросенсорним типом, особливо виразне при переломах пірамід скроневої кістки. Порушення нюху відзначається в 15% випадків як втрата нюху чи порушення розпізнавання запахів. Визначення функціонального стану слухового, вестибулярного, нюхового і смакового аналізаторів у пацієнтів, які перенесли черепно-мозкову травму, має істотне практичне значення.

Тому, використання комплексу сучасних методів діагностики дослідження вестибулярної, слухової, нюхової і смакової функцій, дозволяє визначити тривалість перебування хворого в стаціонарі, прогноз захворювання, від цього залежить вибір адекватної тактики лікування.

 
   
 
  тел. +38 097 420 51 40
  e-mail: neurotrauma@list.ru
 
 
Rambler's Top100
СКП софт маркет Ремонт компьютеров Диагностика автомобилей