Краніофаціальні пухлини


Ми розглядаємо краніофаціальні новоутворення як пухлини, що, з однієї сторони, ушкоджують основу черепа, поширюючись подеколи інтракраніально, а з іншої сторони, поширюються на тканини обличчя, орбіти, носової порожнини, приносових пазух, носо- та ротоглотки, кісток верхньої та нижньої щелепи, на структури середнього та зовнішнього вуха.

Пухлина може походити з основи черепа (первинно-кісткові пухлини) – остеоми, фіброзні дисплазії, остеосаркоми хондросаркоми, хордоми (ці пухлини можуть бути як доброякісними так і злоякісними);

Пухлина може першочергово рости із тканин обличчя, слизової оболонки приносових пазух (раки, аденокарциноми, лімфоми (як правило, ці пухлини злоякісні), а також з порожнини черепа (менінгеоми), далі поширюючись на структури обличчя, приносові пазухи (такі пухлини, як правило, доброякісні).

Клінічні прояви краніофаціальних пухлин різноманітні і в основному визначаються місцем первинного росту.

Пухлини, що першочергово ростуть із структур обличчя, приносових пазух, проявляються порушенням носового дихання, виділеннями із носа, деформацією обличчя.

У випадку поширення пухлини інтракраніально можуть бути головний біль, головокружіння, симптоми ураження черепно-мозкових нервів.

Лікування краніофаціальних пухлин, як правило, хірургічне. Для злоякісних новоутворень важливим являється комбіноване лікування – хіміо та променева терапія.

 
   
 
  тел. +38 097 420 51 40
  e-mail: neurotrauma@list.ru
 
 
Rambler's Top100
СКП софт маркет Ремонт компьютеров Диагностика автомобилей