Базальна лікворея


Базальна лікворея – ззахворювання, що супроводжується витіканням прозорої рідини з носу (назальна лікворея) або вуха (вушна лікворея). Причиною виникнення може бути травмування голови (травматична лікворея); оперативні втручання в ділянці голови та обличчя, ротової порожнини, порожнини носу та колоносових повітряних порожнин (післяопераційна), інші захворювання мозку (симптоматична), підвищення лікворного тиску (спонтанна).

Лікворея небезпечна проникненням інфекції в порожнину черепа через норичний отвір, що в свою чергу обумовлює виникнення запального процесу в головному мозку та мозкових оболонках.

Частою помилкою при діагностиці цього складного захворювання є хибне тлумачення причини виділення рідини, що може виникати при хронічних захворюваннях порожнини носа та алергічному риніті.

Лікування ліквореї провадиться нейрохірургом, залежить від стадії захворювання, інтенсивності витікання рідини, локалізації нориці і може бути як консервативним, так і хірургічним. Необхідно провести комплекс спеціальних обстежень, що підтверджують наявність захворювання, його причину (огляд лор-лікаря з проведенням проби «Глюкотест», визначення кількості глюкози в рідині, проведення СКТ-цистернографії). Своєчасна діагностика та лікування дають позитивні результати, тоді як довготривале витікання ліквора викликає збільшення розмірів нориці і може призвести до негативних наслідків, в тому числі – загибелі хворого.

 
   
 
  тел. +38 097 420 51 40
  e-mail: neurotrauma@list.ru
 
 
Rambler's Top100
СКП софт маркет Ремонт компьютеров Диагностика автомобилей